Soczewki całodobowe idealne dla kierowców i osób pracujących w trybie zmianowym
Zdrowie Wiktor Szczepaniak - 10-07-2020

Soczewki całodobowe idealne dla kierowców i osób pracujących w trybie zmianowym

Soczewki całodobowe powstały z myślą o osobach, które nie chcą codziennie pamiętać o tym, że korzystają z korekcji wzroku. Ich specjalna konstrukcja pozwala na nieprzerwane korzystanie ze szkieł przez 30 dni, bez konieczności ich zdejmowania oraz pielęgnowania każdego dnia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza u kierowców podróżujących w różnych godzinach oraz osób pracujących w trybie zmianowym. Co warto wiedzieć o soczewkach night&day?

Soczewki na dzień i noc i ich najważniejsze zalety

Soczewki night&day to rozwiązanie skierowane do osób, które z różnych powodów chcą bezpiecznie korzystać z długoterminowej korekcji wzroku za pomocą szkieł kontaktowych bez obowiązku systematycznego dbania o ich czystość. Soczewki całodobowe zostały zaprojekowane tak, aby możliwe było korzystanie z nich przez całą dobę w okresie 30 dni, bez konieczności co wieczornego zdejmowania szkieł, czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku. Pozwala to cieszyć się zawsze dobrym wzrokiem, bez względu na porę dnia i nocy.

Soczewki night&day to znakomita alternatywa dla szkieł jednodniowych, gdyż wystarczy zakup jednej ich pary, aby korzystać z niej przez okrągły miesiąc. Nie ma także ryzyka, że z dnia na dzień zostaniemy bez soczewek, gdyż zapomnieliśmy uzupełnić ich zapas. Koszt zakupu soczewek całodobowych jest niższy niż regularne zaopatrywanie się w szkła jednorazowe, co czyni z nich bardziej ekonomiczną i mniej zobowiązującą pod względem czasowym alternatywę. Z kolei nad klasycznymi soczewkami 30-dniowymi, kontakty całodobowe górują brakiem obowiązków związanych z ich pielęgnacją – soczewki night&day nie wymagają wieczornej pielęgnacji oraz zakupu i regularnego uzupełniania zapasów płynów do pielęgnacji soczewek.

Soczewki całodobowe idealne dla kierowców i osób pracujących w trybie zmianowym

Soczewki kontaktowe purevision 2 dedykowane kierowcom i użytkownikom komputerów

Doskonałym przykładem funkcjonalnych i bezpiecznych w użytkowaniu szkieł night&day są soczewki kontaktowe purevision 2 znanej i cenionej marki Bausch&Lomb. Są to kontakty dedykowane w szczególności kierowcom oraz osobom sporo czasu spędzającym przed ekranami urządzeń elektronicznych. Soczewki, dzięki zastosowanej optyce wysokiej rozdzielczości, zapewniają wyraźne, pozbawione odblasków i odbić widzenie, bez względu na warunki oświetleniowe. Soczewki kontaktowe purevision 2 mogą być więc bezpiecznie i wygodnie użytkowane zarówno w dzień, jak i w nocy, co docenią osoby pracujące przed komputerem w słabym oświetleniu oraz kierowcy podróżujący w nocy.

Soczewki kontaktowe purevision 2 night&day są rozwiązaniem szczególnie polecanym dla osób, które nie lubią codziennie ściągać oraz zakładać szkieł. Docenią je w szczególności kierowcy będący w trasie, którzy często nie mają warunków sprzyjających właściwej pielęgnacji oraz konserwacji szkieł kontaktowych. Ich zalety docenią także osoby pracujące w trybie zmianowym, którzy podczas nocnej zmiany muszą mieć zapewnione doskonałe widzenie. Soczewki marki Bausch&Lomb są cienkie, praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka oraz posiadają wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu, co gwarantuje oczom właściwe nawilżenie przez cały okres ich użytkowania.