Najbardziej pożądane szkoły w Poznaniu
Nauka i Edukacja Anna Jarmuż - 29-02-2020

Najbardziej pożądane szkoły w Poznaniu

Szkołą najbardziej popularną okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Wyniki te powstały na podstawie wstępnej rekrutacji. Chodliwymi zawodami okazały się profesje fryzjerów, informatyków oraz weterynarzy.

Najbardziej topowe szkoły średnie w Poznaniu

II Liceum w tym roku zwyciężyło z ubiegłorocznym numerem 1, czyli LO im. Marii Magdaleny. W tym roku Liceum znalazło się w pierwszej piątce. W topowych miejscach znalazły się także takie szkoły jak Liceum Ogólnokształcące nr 8, V LO, „Paderek” czyli VI LO.

Wśród szkół technicznych prym wiódł Zespół Szkół Komunikacji. Najbardziej chodliwym wśród gimnazjalistów okazał się profil informatyczny w tej szkole. Bardzo często wybieraną szkołą było także Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu na Golęcinie. Przyciągające młodzież może być to, że szkoła ta rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym, stąd uczniowie tego technikum będą uczyć się w pracowniach uniwersyteckich. Będą także nauczani przez nauczycieli akademickich. To niezwykła pomoc dla młodych osób, wiążących przyszłość z zawodami nauczanymi w technikum. Kiedyś szkoła ta miała zostać zamknięta, a dziś jest ona jedną z najbardziej popularnych wśród młodzieży.

Najbardziej pożądane szkoły w Poznaniu

Nowe profile nauczania

Ciekawy profil zaproponował w tym roku Zespół Szkół Handlowych, a mianowicie technika eksploatacji portów i terminali. Uczeń, który ukończy ten kierunek będzie mógł pracować w terminalach lotniczych, samochodowych, kolejowych, czy też w firmach transportowo-spedycyjnych.

Popularny zawód mechanika 

Młodzi ludzie nadal zainteresowani są w kształceniem się w kierunki mechaniki samochodowej, stąd często wybierają Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Łączności czy Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Osoby, po takich kierunkach nie tylko mogą pracować jako mechanicy, ale także rozwinąć skrzydła w branży motoryzacyjnej.