Pozytywne aspekty kursów językowych dla pracowników
Poznań Patryk Kula - 18-05-2020

Pozytywne aspekty kursów językowych dla pracowników

W dzisiejszych korporacjach znajomość języków obcych jest ogromnie ważną i pożądaną cechą. Coraz więcej firm współpracuje z firmami z różnych stron świata, często w których mają miejsce wideokonferencje czy konferencje telefoniczne z przedstawicielami różnych przedsiębiorstw, pochodzących z wielu krajów. Spotkanie takie wymaga, by członkowie kadry czynnie uczestniczyli w takowym spotkaniu, nie obawiając się swoich kompetencji językowych. Taka sytuacja ukazuje, iż wybór np. szkolenia językowe dla firm poznań jest szalenie istotne, by móc bez problemów i pozytywnym efektami cieszyć się z współpracy międzynarodowej.

Co można stracić nie znając języka? – np. szkolenia językowe dla firm poznań

Jak podaje raport Amerykańskiego Komitetu CED (Committee for Economic Development) co roku firmy amerykańskie są stratne około 2 miliardy dolarów z powodu błędów wynikających z nieporozumień kulturowych czy językowych. Co za tym idzie wiele projektów czy biznesów, które z powodzeniem można by było prowadzić nie udaje się, gdyż kadra niedostatecznie jest na nie przygotowana, by w obcym języku nad nimi pracować. W takiej sytuacji jedynie np. szkolenia językowe dla firm poznań mogą pomóc wybrnąć z takowej sytuacji, gdyż wysyłając pracowników na kurs języka biznesowego mamy pewność, że opanują język w odpowiednim stopniu tak, by móc rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Pozytywne aspekty kursów językowych dla pracowników

Inwestycja w pracownika

Najczęściej pracownicy decydują się na odejście w momencie, gdy nie widzą dla siebie żadnych szans rozwoju. Inwestycja w rozwój pracownika np. poprzez organizację szkolenia języka angielskiego biznesowego sprawia, że pracownik chętniej pracuje, bo czuje się odpowiednio motywowany.

Korzyść z inwestycji w rozwój pracownika czerpie nie tylko sam pracownik, kompetentny pracownik sprawia, że również i firma ulega rozwojowi. Rozwój firmy wiąże się z większą zyskownością, co przyniesie pozytywny efekt zarówno dla całej firmy jaki i jej członków.

Inwestycja w posiadanego pracownika sprawia, że wzrasta pradopodobieństwo pozostania w firmie znacznie dłużej, co przynosi korzyść dla pracodawcy, gdyż nie ponosi wówczas kosztów pozyskania nwej osoby do pracy. Sytuacja stabilna firmy jest dobra dla wszystkich w niej pracujących, gdyż odejście doświadczonej osoby zawsze jest odczuwalne dla kolegów i koleżanek z branży. Zatrudniona nowa osoba sprawia, że do zespołu wchodzi ktoś nowy, co oznacza, że atmosferę całej grupy trzeba budować od nowa.

Co to takiego język angielski biznesowy?

Bardzo często ten kurs określany  jest jako Business English. To kurs dedykowany osobom, które korzystają z języka angielskiego podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Z kursu najczęściej korzystają osoby związane z biznesem, codziennie kontaktując się ze specjalistycznymi firmami z całego świata. Dla takich osób język angielski jest niezbędnym narzędziem do wykonywania pracy, stąd rośnie ogromna potrzeba organizowania takich kursów, szczególnie w korporacjach, w których współpraca międzynarodowa jest na porządku dziennym.