Jak dojechać z Poznania do Krakowa?
Poznań Klaudia Mrozowska - 01-05-2022

Jak dojechać z Poznania do Krakowa?

Poznań i Kraków to wyjątkowe i piękne, polskie miasta. Oba z historią licząca wiele wieków, wyjątkowe i zachwycające. Nic dziwnego, że turyści i mieszkańcy podróżują miedzy nimi. Jak co to są za miasta i jak dojechać z Poznania do Krakowa?

Czym i jak dojechać?

Samochodem są trzy optymalne trasy:

  • 5 godz. 6 min (459,6 km) przez S5 i A4
  • 5 godz. 17 min (490,4 km) przez A2 i A1
  • 5 godz. 40 min (441,1 km) przez A2

Pociągiem - w ciągu doby jest to około 20 połączeń zarówno bezpośrednich, jak i z przesiadkami (jedna lub dwoma) linii PKP Intercity, Express InterCity Premium, TLK i Regio. Czas przejazdu, w zależności od wariantu to 5h 01m do 8h 8m.

Trzecią opcją są autobusy, których jeździ całkiem sporo, zarówno bezpośrednio, jak i z przesiadką. Czas przejazdu wynosi jednak od prawie 7h do 12h. Możliwości dojazdu tym środkiem transporty jest mniej niż pociągami.

 Jak dojechać z Poznania do Krakowa?

Kraków

Miasto słynie z Zamku, Starego Miasta oraz licznych i pięknych miejsc. Zwiedzanie go warto zacząć od Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stale ruchliwym ośrodkiem życia codziennego i turystycznego.

Wzgórze Wawelskie wraz z Zamkiem Królewskim posiada wiele historycznych skarbów. Przez wieki służył jako siedziba polskiej rodziny królewskiej. To kluczowe miejsce dziedzictwa kulturowego i historii Polski.

Zamek Królewski na Wawelu to naprawdę ciekawe miejsce do odwiedzenia, jeśli chcesz poznać historię Polski. Poza tym ma wiele ciekawych miejsce w środku do zwiedzania, takich jak komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie i zbrojownia!

Poznań

Jeśli interesujesz się historią, sprawdź niesamowite zabytki w Poznaniu. Miasto ma ponad 1000 lat historii i ma wiele godnych uwagi zabytków. Oto 2 z najważniejszych atrakcji historycznych dla miłośników historii:

Ratusz - najważniejszym budynkiem na Starym Rynku jest Ratusz. W przeszłości służył jako urząd miejski, a obecnie jeden z najładniejszych przykładów architektury renesansowej w naszym kraju, wzbudzający duże zainteresowanie.

Zamek Cesarski - najmłodszy i ostatni zamek europejski wybudowany na początku XX wieku na wzór zamków ze średniowiecza. Miał być symbolem panowania  cesarza Wilhelma II w Wielkopolsce.