Weekend w Krakowie - co warto zobaczyć będąc na wycieczce w tym mieście?
Poznań Patryk Kula - 10-05-2022

Weekend w Krakowie - co warto zobaczyć będąc na wycieczce w tym mieście?

Kraków to idealne miejsce na weekend. Jest to naprawdę urokliwe miasto, w którym nie brakuje godnych zobaczenia zabytków. Ponadto warto dodać, że w Krakowie zawsze dzieje się coś ciekawego, dlatego będąc tu możemy udać się także na interesujące wystawy, koncerty czy spektakle. W Krakowie jest bardzo wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Od czego zatem dobrze jest zacząć zwiedzanie? Jak zaplanować sobie weekend w tym mieście?

weekend w krakowie – gdzie warto udać się w pierwszej kolejności?

Kraków oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych, przyjeżdżając tu na weekend warto przede wszystkim przespacerować się po ulicach Starego Miasta oraz udać się na Wzgórze Wawelskie. Rynek Główny w Krakowie to miejsce, w którym czekają na nas liczne skarby architektury. To właśnie tu możemy zobaczyć Bazylikę Mariacką, Wieżę Ratuszową i Sukiennice. Dla wielu turystów niezwykle interesujące są także podziemia Rynku Głównego, w których znajduje się oddział Muzeum Historycznego Miasta Kraków z ciekawymi ekspozycjami stałymi i czasowymi. Jest to idealne miejsce do tego, aby jeszcze lepiej zapoznać się z historią Krakowa. Godnym polecenia jest również spacer ulica Floriańską, który z pewnością pomoże nam wczuć się w wyjątkowy klimat Krakowa. Obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa dla zdecydowanej większości osób jest była siedziba polskich władców, czyli Zamek Królewski na Wawelu. Należy bowiem podkreślić, że dla naszego kraju jest to jedno z najbardziej znaczących historycznie miejsc. Jest to niezwykle cenny pomnik naszej polskiej kultury. Inną znaną atrakcją Wawelu, którą warto zobaczyć, jest legendarna Smocza Jama. Pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem to jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych tego miasta.

Weekend w Krakowie - co warto zobaczyć będąc na wycieczce w tym mieście?

Inne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć będąc na weekendowej wycieczce w Krakowie

Oprócz Starego Miasta, bardzo chętnie odwiedzaną dzielnicą Krakowa jest także Kazimierz, dlatego też planując weekend w Krakowie warto wziąć pod uwagę udanie się również i do tego miejsca. Ta dawna dzielnica żydowska wyróżnia się wyjątkowym klimatem. To tu czeka na nas wiele ciekawych atrakcji. Najbardziej znaną ulicą krakowskiego Kazimierza jest ulica Szeroka, ponieważ to właśnie przy niej znajduje się najwięcej zabytków związanych z kulturą żydowską. Turyści odwiedzający Kraków chętnie zwiedzają także słynne krakowskie kopce znajdujące się w różnych częściach tego miasta. Przyjeżdżając do Krakowa na weekend szczególnie warto w swoich planach uwzględnić wycieczkę na Kopiec Kościuszki, który znajduje się w zachodniej części miasta, w dzielnicy Zwierzyniec. Widoki z tego kopca są naprawdę piękne. Dobrze jest również wiedzieć o tym, że wszystkie osoby, które wybierają się do Krakowa, mogą w prosty sposób zaplanować swoją wycieczkę za pomocą portalu Kraków Travel. Na portalu tym, oprócz przydatnego narzędzia, jakim jest przewodnik turysty, znajdziemy również polecane wydarzenia kulturalne oraz praktyczne informacje, które ułatwią nam zwiedzanie Krakowa. Z całą pewnością przed przyjazdem do stolicy Małopolski warto zatem odwiedzić tę właśnie stronę.