Gdzie szukać informacji o bankomatach w Poznaniu?
Poznań Wiktor Szczepaniak - 11-05-2020

Gdzie szukać informacji o bankomatach w Poznaniu?

Będąc w nowym mieście często zastanawiamy się, gdzie znajduje się najbliższy bankomat. Będąc w stolicy Wielkopolski z pewnością znajdzie się wiele takich miejsc, w których będzie można wypłacić gotówkę. Jak zatem ich szukać? Skąd wziąć informacje na temat miejsc, w których się znajdują?

Jak wyszukać najbliższy bankomat w Poznaniu?

Najbardziej wygodną opcją odnośnie tego, gdzie znajduje się najbliższy bankomat jest skorzystanie z wyszukiwarki bankomatów. Przykładem takiej wyszukiwarki jest serwis ibankomaty.pl, która zezwala na wyszukanie bankomatów w każdym polskim mieście, w tym i Poznaniu. W bazie tej wyszukiwarki znajdują się bankomaty bardziej i mniej znanych podmiotów. Przy każdym wyszukiwaniu wyświetla się dokładny adres oraz godziny, w których jest możliwość wypłaty pieniędzy.

To bardzo praktycznie rozwiązanie, które błyskawicznie wyszukuje lokalizację najbliższego bankomatu. Wyszukanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu funkcji geolokalizacji.

Informacje na stronach bankowych

Często informacji odnośnie bankomatów można wyszukiwać na stronach konkretnych banków. Przykładowo, klient Banku Polskiego wyszukuje informacji na stronie tego banku. Znajdują się tam informacje na temat placówki i maszyn, pod jakim adresem się znajdują. Jest to opcja dedykowana osobom, którym zależy na wypłacie gotówki jedynie w bankomatach, banku którego są klientami. Tak się dzieje w przypadku, gdy za skorzystanie bankomatu innej firmy dany klient musi opłacić prowizję.

Gdzie szukać informacji o bankomatach w Poznaniu?

Informacje udostępniane w wyszukiwarce lub na stronach internetowych

Informacji na temat bankomatów w Poznaniu można wyszukać w wyszukiwarce internetowej. Polega to na tym, aby w wyszukiwarce udostępnić swoją lokalizację, a następnie wyświetli ona najbliżej położony serwis. Dodatkowo pojawi się trasa jak do niego dotrzeć, czy pieszo, komunikacją miejską czy samochodem osobowym.

Na stronie banki.pl również ukazują się bankomaty jakie występują w danym mieście. Należy tylko umieścić lokalizację, a strona wyszuka wszystkie bankomaty, znajdujące się w Poznaniu. Zgodnie z danymi z tej strony, w tym mieście znajduje się 555 punktów różnych podmiotów, w których można wypłacić gotówkę.

Aplikacje do wyszukiwania bankomatów

Najbardziej współczesną opcją wyszukiwania bankomatów dla posiadaczy smartfonów jest skorzystanie z aplikacji, która w szybki sposób wskaże najbliżej położony bankomat. Jedną z takich aplikacji jest Bankomaty PL, która udostępnia precyzyjną bazę bankomatów w liczbie kilkunastu tysięcy. Jedynie co należy zrobić, to wpisać nazwę banku, w którym chcemy pobrać pieniądze lub wpisać miasto, w którym chcemy znaleźć bankomaty. Aplikacja wyświetli najbliżej położone bankomaty oraz ich dokładne adresy i godziny, w których są obsługiwane oraz trasę jak do nich dotrzeć.

Podobną aplikacją jest „Dostępny bankomat”, która została opracowana przez Związek Banków Polskich, zwracając uwagę na punkty, w których znajdują się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Aplikacja wskazuje, w których miejscach mieszczą się punkty posiadające np. z oznaczeniami w języku Braill’a, z wbudowanym głośnikiem albo wejściem słuchawkowym czy podjazdem dla wózków inwalidzkich.