Koncert Krystyny Prońko
Rozrywka Patryk K. - 30-01-2020

Koncert Krystyny Prońko

W czwartek 30.01.2019 roku w Auli Artis wystąpi wielokrotna laureatka Festiwalu Opolskiego Krystyna Prońko. Organizatorem koncertu jest So Simple Group. Bilety na to wydarzenie można nabyć w cenie od 80 do 100 zł.

Kariera muzyczna Krystyny Prońko.

Krystyna Prońko to znakomita wokalistka. Można śmiało powiedzieć, że jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej piosenki. Znana jest w szczególnosci z takich utworów jak: „Poranne łzy”, „Małe tęsknoty”, „Papierowe ptaki” czy też „Psalm stojących w kolejce”. Krystyna Prońko rozpoczęła swoją karierę w rodzinnym mieście- Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie tam razem ze swoimi braćmi, Piotrem i Wojciechem, utworzyła grupę Refleks. Wokalistka jest absolwentką Akademii Muzycznej wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowe w Katowicach, przy czym warto zaznaczyć, iż studia ukończyła z nagrodą rektorską. Następnie Krystyna Prońko występowała w chórkach towarzyszącym Czesławowi Niemenowi.  Śpiewała również ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami. Wokalistka współpracowała także z: zespołem Koman Band, Orkiestrą Big Band Guntera Golasha, Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestrą Big Band Gustawa Broma. Ważnym wydarzeniem w życiu wokalistki był Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu z roku 1973, to właśnie wtedy zdobyła jedną z głównych nagród koncertu Interpretacje za zaśpiewanie piosenki „Po co ci to, po co?”. Warto zaznaczyć, że w 2008 roku Krystyna Prońko otrzymała  srebrny medal Gloria Artis.

Koncert Krystyny Prońko

Dlaczego warto iść a koncert?

Na koncert warto udać się przede wszystkim po to, aby posłuchać pięknego i niepowtarzalnego głosu wokalistki. Krystyna Prońko zaśpiewa między innymi takie hity jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu" oraz piosenki z nowego repertuaru. Artystka wykonuje utwory z zakresu jazzu i popu. Sama o sobie mówi, że śpiewa „po prostu współczesną muzykę rozrywkową”. Koncert takiej gwiazdy to niesamowite wydarzenie i duża atrakcja dla wielu mieszkańców Poznania, warto więc przyjść i posłuchać utalentowanej polskiej wokalistki.